A 2 liter bottle of soda costs pennies to produce and they sell it for three bucks. An 8 ounce glass of it in a restaurant will cost you three or four bucks. I haven’t purchased soda in about five years. It is the biggest ripoff and not even good for you.
A 2 liter bottle of soda costs pennies to produce and they sell it for three bucks. An 8 ounce glass of it in a restaurant will cost you three or four bucks. I haven’t purchased soda in about five years. It is the biggest ripoff and not even good for you.